X
تبلیغات
رایتل

هایدی

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود تحقیق کامل درمورد تکنولوژی بی سیم Bluetooth

اختصاصی از هایدی دانلود تحقیق کامل درمورد تکنولوژی بی سیم Bluetooth دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود تحقیق کامل درمورد تکنولوژی بی سیم Bluetooth


دانلود تحقیق کامل درمورد تکنولوژی بی سیم Bluetooth

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*
فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحه: 44
فهرست و توضیحات:

  1. مقدمه

1-1 . خلاصه

2-1 . سازمان مدارک DOCUMENT ORGANIZATION

3-1 . مثالی از مدل سازی – OPNET

  1. مروری بر Bluetooth

1-2 توضیحات کلی

2-2. ساختار لایه های Bluetooth

1-2-2 . واحد کنترل ارتباط  Baseband

2-2-2. پروتکل مدیریت ارتباط( IMP)  LINK Manager protocol

3-2-2. کنترل ارتباط منطقی و پروتکل تطبیقی (L2CAP)

  1. مدل Bluetooth

1-3. خصوصیات

2-3 .نصب کردن مدل Bluetooth

1-2-3. نصب مدل

2-2-3. بازبینی کردن عملیات نصب

3-3. ایجاد  سناریو

4-3. مرجع مدل Bluetooth

1-4-3. مرجع مدل شبکه

2-4-3. مرجع مدل گره

3-4-3. مرجع مدل پردازش شده

4-4-3. فرستند گیرنده BT

5-3. مرجع مدل بسته اطلاعاتی

1-5-3. بسته های اطلاعاتی میزبان (host)

2-5-3. انواع بسته های اطلاعاتی پروتکل Bluetooth

3-5-3. حوزه های بسته های اطلاعاتی Bluetooth

6-3. مرجع آماری

  1. کیفیت الگوریتمهای سرویس QOS

1-4. کیفیت سرویس – مقدمه

1-1-4. پایگاه داده های QOS

2-4. الگوریتم های QOS

1-2-4. اولین الگوریتم

2-2-4. دومین الگوریتم

3-4. نتایج QOS

1-3-4. مقایسه اولین الگوریتم و دومین الگوریتم

  1. اصطلاحات، اختصارات و تعاریف

1-5. فهرست اصطلاحات و اختصارات

2-5. تعاریف

ضمیمه (پیوست ) A – سرعت آنالیز داده

تئوری سرعت داده ها

نتایج شبیه سازی Simulation

ماکزیمم سرعت منقارن

ماکزیمم سرعت نامتقارن

ضمیمه (پیوست ) B – فایلهای دربر داشته

ضمیمه (پیوست) C – معرفی IC Bluetooth

 مراجع

 

1. مقدمه

تکنولوژی بی سیم Bluetooth یک استاندارد انتقال دامنه کوتاه RF برای فاکتور فرم کوچک، کم هزینه ، ارتباط کوتاه رادیویی بین طرحهای دستی و سبک  می باشد. این تکنولوژی وعده میدهد که اغتشاش کابلها، ارتباط و طرحهای مغشوش کننده مخابراتی بین محصولات امروزی را از بین می برد. تلفنهای موبایل، فراخوانها، کامپیوترهای کوچک، PDA ها، دوربینهای دیجیتال و غیره ، یک ساختار کلی برای ارتباط در صحنه محصولشان دارند.

تکنولوژی بی سیم Bluetooth یک راه حل درجهت رفع نیاز برای افزایش آزادی موبایل پیشنهاد می کند. افزایش در تعداد مصرف کننده و کاهش درخواست کامپیوترهای ثابت نسبت به دستی و جایگزین شدن کامپیوترهای رومیزی یک ایده را در محیط بازار برای یک پیشنهاد خوب شکل داده است که کابلهای مزاحم را حذف کرده و محدودیتهای آن را از بین ببرد.

 Bluetooth یک استاندارد کم هزینه، کم انرژی ، امن و توانمند برای ارتباط موج کوتاه است. این تکنولوژی برای راحتی مصرف، صدای همزمان و اطلاعات و ارتباطات چند جانبه طراحی شده است. این طرح یک دامه 10 متری را پیشتیبانی می کند که می تواند تا 100 متر افزایش یابد با استفاده از یک آمپلی فایر. شروع به کار Bluetooth به SIG (گروه منافع خاص) بستگی دارد که در فوریه سال 1998 به دست آمد. در آغاز شامل موبایل اریکسون، Intel، IBM ، توشیبا و نوکیا بود. این گروه چندین بازار را تحت پوشش قرار داده اند که نیاز تکنولوژی جدید بود. به کمک بیش از 2000 شرکت SIG که در حال حاضر از Bluetooth حمایت می کنند، محصولات آینده یکی از این دو مورد خواهد بود:

آنهایی که بوسیله Bluetooth توانا شده اند و آنهایی که این خاصیت را ندارند. جدای از تعریف رادیویی و طرحهای ارتباطی، حرفه SIG Bluetooth تضمین کردن همان متغیرها از استاندارد Bluetooth بوسیله همه فروشندگان آتی خواهد بود. بنابراین تعدادی از مدلهای مصرفی و فرم بندیهای طرحها اضافه بر روشهای مخصوص برای تایید تطابق تعریف خواهند شد.

چگونه عمل می کند؟

هر سیستم Bluetooth چهار بخش اساسی دارد: یک رادیو RF که اطلاعات و صدا را می گیرد و انتقال میدهد. یک Baseband یا واحد کنترل ارتباط که پردازشگر اطلاعات دریافتی و انتقالی است، نرم افزار کنترل ارتباط که انتقال را کنترل میکند، و نرم افزار حمایت کننده از سیستم.

رادیو Bluetooth یک رادیو کم دامنه و کم انرژی است که در دامنه غیر رسمی  GHZ42. کار می کند. این دامنه توسط دیگر انواع تجهیزات نیز مورد استفاده قرار میگیرد. برای اجتناب از تداخل Bluetooth از تکنیک FHSS (Frequency Hopping Spread Spestrum) (طیف انتشار جهشی فرکانس) استفاده می کند. استفاده از یک آنتن با قدرت odBM در دامنه  10 متر است.

دامنه 100 متر بوسیله استفاده از یک آنتن با قدرت 20dBm  میسر میگردد. اطلاعات با یک (بیشترین ) سرعت در حدود 1Mbps انتقال می یابند. محدودیت هوایی طرح سرعت عملی اطلاعات را در حدود 721 kbps محدود میکند. تداخل یا خروج از محدوده ممکن است سرعت دسترسی Baseband (واحد کنترل ارتباط سخت افزاری است که سیگنالهای رادیوی را به یک صورت دیجیتالی برمی گرداند ، که می تواند به وسیله  اجرا کننده میزبان پردازش شود) را کاهش دهد. همچنین اطلاعات صدا و یا دیجیتالی را به شکلی تبدیل کند که می تواند با استفاده از سیگنال رادیویی انتقال یابد. پردازشگر Baseband از اطلاعات حذف شده از یک شکل به شکل دیگر محافظت میکند ( مانند صوت به اطلاعات دیجیتالی) ، آنرا فشرده می کند، داخل کادر می گذارد و خطاهای اطلاعاتی را اصلاح میکند و سپس پردازش اولیه برای اطلاعات که دریافت می گردد را معکوس میکند. در Bluetooth وظیفه واحد Baseband کنترل ارتباط است.

نرم افزار کنترل کننده ارتباط در یک میکروپروسسور عمل می کند و ارتباط بین طرحهای Bluetooth را مدیریت می کند. هر طرح Bluetooth کنترل کننده خود را داراست که دیگر کنترل کننده ها را پوشش میدهد و با آنها جهت شروع برقراری ارتباط، ارتباط برقرار می کند، کیفیت را بالا می برد، QOS را تایید می کند و رمزبندی می کند و آهنگ اطلاعات را در ارتباط بصورت دینامیکی تنظیم می کند.

نرم افزار دینامیکی درطرحی جای می گیرد که یک کاربرد درترکیب بندی طرح Bluetooth را اداره می کند (شکل 1-1 را ببینید) . این نرم افزار PDA (Personal Digital Assistant)، تلفن موبایل، یا صفحه کلید را برای انجام این کار نیاز دارد. همه طرحهای Bluetooth می بایستی بخشهای هماهنگ در ترکیب بندی Bluetooth داشته باشند ، تا اینکه همه طرحهای Bluetooth قادر به عملکرد داخلی مناسب با طرحهای دیگر Bluetooth باشند.

اجزای سازنده یک سیستم Bluetooth

همه طرحهای Bluetooth نیاز به یک آنتن ، یک دستگاه فرستنده  و گیرنده ویک کنترل کننده باند پایه دارند که ویژگیهای آنرا برآورده کند (جدول 1-1 را ببینید) یک میکروکنترلر (MCU) در کنترل ارتباط، مدیر ارتباط و واسطه کنترلی میزبان HCL و کنترل کننده ارتباط منطقی و نرم افزار طرح توافقی (L2CAP) مورد استفاده قرارمی گیرد، بعلاوه نرم افزار در حافظه ذخیره میگردد. اطلاعات ترکیب و دوره کوتاه راه اندازی اطلاعات همچنین موردنیاز هستند. دیگر اینکه ، توسعه دهندگان میتوانند اجرای روشها را انتخاب کنند، HCL بر روی کنترل کننده و درایو HCL و L2CAP بر روی ماشینی که میزبان تراشه های Bluetooth است اثر گذارند.

یک ترکیب محدود برای سخت افزار Bluetooth امکان پذیر است. این دامنه از یک تراشه ( RF و Baseband میکروکنترلر و حافظه کامل کننده با یک چیپ) تا چهار تراشه ( RF و Baseband ، میکروکنترلر و حافظه در چیپهای جداگانه ) می باشد.

1-1. خلاصه

مدل شبیه سازی Bluetooth به عنوان بخشی از یک پروژه مهندسی ساخته شده است ، توسعه داده شده دانشگاه Hebrew با همکاری ابزار آلات تکزاس، هدف از پروژه ، ساختن یک فضای کاری شبیه سازی شده برای شبکه Bluetooth است.

شبیه سازی بر اساس چیپ Bluetooth مدل BRF6150 ابزار آلات تگزاس ساخته شده است. شبیه سازی برای آزمایش و جستجوی ایده های جدید به وسیله سازمانهای حرفه ای برای سالها مورد استفاده قرار گرفته بود. مورد استفاده قرار دادن فن آوری شبیه سازی برای آموزش مزایای زیادی داشته است و پتانسیل عظیمی برای توسعه بیشتر شبیه سازی به عنوان وسیله ای برای آموزش، تحقیقات، توسعه و تمرین وجود دارد.

فن آوری شبیه سازی به تیمهای توسعه و تحقیقات علمی فرصت برای مدل سازی، جستجو و آزمایش استراتژیهای گوناگون را در یک محیط ایمن میدهد. استفاده از مدلها یک راه موثر برای تعلیم گروههای بزرگ جهت فهمیدن اینکه چگونه یک ساختار کار می کند، می باشد. مدلها شاید زمان و یا فضا را فشرده کنند یا کمتر کنند وHodd  درسال 1997 توضیح میدهد که این یکی از خصوصیت بزرگ مدل سازی است که در آن ما را قادر می سازد بین اجزای مختلف سیستم در حالیکه آن ما را تا اتفاقات داخلی که آنها را تصویرسازی کنیم کمک میکند ارتباط برقرار کنیم . یک مزیت دیگر مدل سازی این است که به مردم اجازه میدهد که بدون اینکه سیستم واقعی را خراب کنند تجربه کنند.

اهداف پروژه :

- ساختن مسیر شبیه سازی اطلاعات Bluetooth

- ارزیابی مسیر اطلاعات چیپ BRF6150

- شبیه سازی الگوریتمهای متفاوت QOS

همانطور که قبلا ذکر شد، شبیه سازی مزایای زیادی دارد، مدل Bluetooth میتواند برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار گیرد . (یعنی جستجوی پروتکل Bluetooth) ، برای تمرین، می تواند برای تحقیقات دیگر مورد استفاده قرار گیرد. (یعنی توضیح الگوریتم جدید Bluetooth که می تواند به وسیله شبیه سازی ، ارزیابی می شود)

فاز اول پروژه ساختن یک ارتباط ساده بر پایه باند بر روی یک شبکه Bluetooth بود ، یعنی ، ساختن یک ارتباط ساده نقطه به نقطه Point to paint  ، ارسال و دریافت بسته ها از رئیس به مرئوس و بر عکس. فاز دوم ساخت یک پیکونت (یک شبکه کوچک Bluetooth، جایکه رئیس بتوان ارتباط برقرار کند با هفت مرئوس) ، یک کانال پیکونت اصلی میتواند، با هر عددی از وسایل Bluetooth تقسیم شده باشد، که فقط با دستگاهی که در پیکونت اصلی موجود می باشد محدود شده است - فقط یک دستگاه، پیکونت اصلی می باشد، بقیه پیکونت های فرعی اند – تمام ارتباطات بین وسایل اصلی و فرعی می باشد. هیچ ارتباط مستقیمی بین وسایل فرعی روی کانال پیکونت وجود ندارد.

قسمت سوم پروژه انجام دادن الگوریتمهای QOS به وسیله پارامترهای فراهم شده QOS بود.

(نوع اتصال- ضمانت /Best effort ،  latency ، پهنای باند)

یکی از موانع پروتوکل Bluetooth ، تقسیم پهنای باند در بین فرعیهای پیکونت است QOS ، توضیحات Bluetooth دو نوع پیمان سرویس ، ضمانت ، Best effort را مشخص میکند، معنی توافق QOS می تواند از اسمش فهمیده شود. زیر سیستم ( واحد) بر اساس محیط شبیه سازی OPNET ساخته شده است ، دقت زیاد، رویداد جداگانه زیر سیستم به کاربر اجازه می دهد تا خصوصیات اجرایی را پیشگویی کند و مطالعه  تاثیر گذاری متقابل رفتاری برای استعمال شبکه محیط شخصی( PAN )که آن از فن آوری بی سیم موجود و پیش آمده استفاده می کند.

 این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید  


دانلود با لینک مستقیم


دانلود تحقیق کامل درمورد تکنولوژی بی سیم Bluetooth
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)