هایدی

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق درباره استفاده از coonection

اختصاصی از هایدی تحقیق درباره استفاده از coonection دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 32

 

فعال نمودن و غیر فعا ل نمودن یک  Connection بمنظور فعال نمودن و یا غیر فعال نمودن یک Connection  می توان بصورت تلویحی عملیات فوق را با فراخوانی متدهای یک شی که از Connection استفاده می نمایند انجام و یا با صراحت و بکمک متدهای Open و یا Close اقدام به فعال نمودن و یا غیر فعال نمودن Connection نمود . متدهای Open و Close  دو متد اولیه برای هر Connection می باشند .

متد Open  با استفاده از اطلاعات موجود در خصلت ConnectionString  ، با یک منبع داده ارتباط و یک ارتباط فعال شده را ایجاد خواهد کرد .

متد Close باعث غیر فعال شدن Connection  می گردد .

لازم است به این نکته اشاره گردد که بستن ( غیر فعال نمودن ) یک Connection  امری لازم و ضروری است ، چراکه اکثر منابع داده صرفا" تعداد محدودی از ارتباطات فعال  را حمایـت نموده و در ضمن ارتباطات فعال  ، منابع با ارزش سیستم را اشغال و حجم عملیاتی بر روی سیستم را افزایش خواهند داد .

فعال نمودن و غیر فعال نمودن صریح یک  Connection استفاده صریح از متدهای Open و Close  بمنظور فعال نمودن و یا غیر فعال نمودن Connection توصیه و دارای مزایای زیر است :

کد نوشته شده دارای خوانائی بمراتب بیشتری  خواهد بود .

اشکال زدائی برنامه ها با سرعت مطلوبی انجام خواهد شد .

موثرتر می باشد.

پس از استفاده Connection ، لازم است که ارتباط ایجاد شده غیر فعال گردد . بدین منظور، می توان از متدهای Close و یا Dispose مربوط به شی Connection استفاده نمود. متد Close ، تراکنش های بلاتکلیف را تعیین تکلیف نموده و در ادامه ارتباط را غیر فعال می نماید . در مواردیکه Pooling فعال شده باشد ، متد فوق  باعث آزادسازی ارتباط ایجاد شده از Connection pool می گردد . فراخوانی متد Close توسط  یک برنامه می تواند چندین مرتبه صورت پذیرد.

فعال نمودن و غیر فعال نمودن تلویحی یک Connection در صورت استفاده از DataAdapters ، ضرورتی به فعال نمودن و یا غیر فعال نمودن یک Connection  وجود نخواهد داشت . زمانیکه یکی از متدهای  مربوط به اشیاء  فوق ، فراخوانده  می گردد ( مثلا" متد Update و یا Fill مربوط به شی SqlDataAdapter ) ،  متد مورد نظر بررسی لازم در خصوص  فعال بودن ارتباط را انجام و در صورتیکه ارتباط فعال نشده باشد ، SqlDataAdapter ارتباط را فعال و پس از انجام عملیات مورد نظر ، ارتباط را غیر فعال خواهد نمود .

مثال : در صورتیکه یک DataSet  داده خود را از چندین جدول متفاوت که در بانک اطلاعاتی مشابه قرار دارند ، دریافت می نماید ،صرفا" یک Connection وجود داشته و دارای چندین DataAdapters  خواهیم بود (هر DataAdapters مرتبط با یک جدول ) . در صورتیکه Connection بصورت تلویحی ( عدم استفاده صریح از متدهای Open و Close ) فعال و یا غیر فعال گردد ، در زمان  پر نمودن اطلاعات در Dataset ، ارتباط با منبع داده  چندین مرتبه فعال و یا غیر فعال خواهد شد . در چنین مواردی مناسب است که در ابتدا Connection با صراحت فعال و پس از فراخوانی متدهای Filling مربوط به چندین DataAdapters  ، ارتباط ایجاد شده با منبع داده را با بکارگیری متد Close و باصراحت غیر فعال نمود .

استفاده از متد Dispose زمانیکه یک Connection  غیرفعال  می گردد ، جریان اطلاعات به و یا از منبع داده غیر فعال می گردد. در چنین حالتی ، منابع غیرمدیریت یافته استفاده شده توسط شی Connection ، آزاد نخواهند گردید.در صورتیکه Connection pooling فعال شده باشد ، عملیات آزاد سازی Connection از Pool نیز انجام خواهد شد. اشیاء SqlConnection و OleDbConnection دارای یک متد Dispose بوده که از آن بمنظور آزادسازی منابع غیرمدیریت یافته استفاده می گردد .  با فراخوانی متد Dispose ، عملیات حذف Connection  از Connection pool نیز انجام خواهد شد .

مثال : استفاده از متد Dispose در مثال زیر، یک شی SqlConnection  ایجاد و در ادامه با استفاده از متد Open  فعال و سپس بمنظور غیرفعال نمودن Connection و آزاد سازی منابع  استفاده شده توسط Connection  از متد Dispose  استفاده و در نهایت شی مورد نظر به Nothing مقداردهی شده است .

نحوه استفاده از متد Dispose

تعریف و نمونه سازی یک شی جدید SqlConnection  '

Dim cnNorthwind AS New


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره استفاده از coonection
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)