دانلود درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی تقریب زدن
فرمت فایل word و قابل ویرایش
تعداد صفحات 27 صفحه
قیمت 2500 تومان
قسمتی از مجموعه
طرح درس
طرح درس
ریاضی ششم ابتدایی
تقریب زدن
هدف کلی:آموزش تقریب زدن به روش قطع کردن.صفحه62 الی 65 ریاضی ششم
هدف های جزئی:
*با استفاده از روش قطع کردن مقدار تقریبی اعداد زیر را پیدا کنید.
*لزوم تقریب زدن و تقریب مناسب را در شرایط و موقعیت های مختلف درک کند وتشخیص بدهد.
*با استفاده از عبارت(با تقریب کمتر از.....)تقریب مورد نظر را بیان کند.
دانش (بداند که تقریب زدن در کجا به کار می رود).دانش(بداند که اعداد ،بعد از ممیز را می توان حذف کرد و به جایش صفر گذاشت)
مهارت (تقریب زدن اعداد به روش قطع کردن را به درستی انجام دهد.)
شناخت(پی ببرد که برای محاسبه ی حاصل ضرب تقریبی دو عدد ،می توان اعداد را تقریب زد.)
ارزشیابی ورودی:
پروانه از گل احوال پرسید،گل گفت خوبم،پروانه خندید.
گل،بازتر شد،باناز خوابید ،پروانه دورش آرام رقصید.
معلم(سلام،سلام آی بچه ها،ششمی های شیطون و بلا)دانش آموزان (سلام)
معلم(حالتون خوبه،سرحالین؟)دانش آموزان(بله،شما خوبید؟)
معلم(بله،منم خوبم،خداروشکر که یک روز قشنگ برفی پاییزی رو در کنارشما هستم)
معلم(همانطور که می بینم ، همه حاضرند،حالا غایبا دستاشونو ببرن ، بالا)
بچه ها(می خندند)
معلم(بچه های گلم ، با نام خدای خوبی ها ، کلاس رو شروع می کنیم ؛ با نام خدا)
معلم(خب؛گل دخترا ، همه حاضر بودید دیگه؟ 1-زهرا جون 2-فاطمه جون 3-پری جون 4-معصومه جون 5-مریم جون 6-سارا جون)
معلم(حالا بچه ها تکالیف جلسه قبل رو بذارید روی میز ، ببینم چیکار کردید)
بچه ها(تکالیف ریاضی رو روی میز می گذارند)
معلم(احسنت بچه ها ،همه خوب انجام دادید.آفرین)
معلم(خب بچه ها ، از توی این کیسه هرکس یک چیز بردارد.اگه چیزهایی که برداشتید مشترک بود ، باهم یک گروه را تشکیل دهید.)
معلم(بچه ها به ترتیب مهره های آبی ، قرمز ، سبز را بر میدارند و سه گروه دونفری را تشکیل می دهند.)
معلم(خب حالا که گروه ها ، کنار هم نشستند ، درس را به طور جدی آغاز می کنیم)
معلم(بچه ها کی دوست داره بیاد پای تابلو درس جلسه پیش رو واسمون مرور کنه؟)
بچه ها(هرگروه دستش را بالا می برد که پای تابلو بیاید)
معلم(حالا که همتون دوست دارید پای تابلو بیایید ، بذارید من انتخاب کنم)
معلم(از گروه قرمز،زهرا بیاد.خب زهرا جون یادته درس جلسه ی پیش چی بود؟)
بچه ها(زهرا میگه فعل سوم راجع به زاویه بود)
معلم(آفرین،حالا این سوال رو واسه من و دوستات حل کن.این زاویه چند درجه است؟)
بچه ها(زهرا درست حل می کند و می گوید 90 درجه است)
معلم(آفرین ، سپس تک تک دانش آموزان را به پای تابلو فرا می خواند و آنان را می آزماید)
دانلود درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی تقریب زدن